מה זה מוצר דיגיטלי?

שאלה שחוזרת על עצמה הרבה היא "מה זה מוצר דיגיטלי?". שואלים את זה בעיקר עצמאיים שנתקלו במושג וחושבים שמוצרים דיגיטליים יהפכו את העסק שלהם להכנסה פסיבית ושבלחיצה על כפתור פעם בחודש הם יכניסו עשרות אלפי שקלים.

אז תנו לי רגע להוריד אתכם אל הקרקע- מוצר דיגיטלי הוא דרך לארוז את הידע שלכם בצורה שונה. אותו דבר כמו הרצאה או סדנה, רק בפורמט מצולם (בדרך כלל. אם כי הוא יכול להיות גם רק בשמע או כקובץ כתוב).

אז נכון שבמקום לסגור מקום, למצוא יום מתאים ולהביא כיבוד, אתם פשוט שולחים אל הרוכשים את הקישור וזהו, אבל יש עוד כמה דברים בדרך שכדאי לקחת בחשבון:

1) הלקוחות שלכם חשדניים- נשמע מוזר, אבל קשה הרבה יותר לשכנע מישהו לקנות מוצר דיגיטלי מאשר להגיע להרצאה, בתחום שמעניין אותו. הפורמט של קורס דיגיטלי עוד לא מספיק מפותח ואנשים רוצים עדיין לפגוש ולראות אתכם במציאות (זה בעצם כמו לנסות לשכנע מישהו לקנות ספר דיגיטלי בקינדל ולא את הספר עם הדפים האמיתיים).

2) הלקוחות לא מוכנים לשלם סכומים מופקעים- עד לפני שנה וחצי היה באזז מאוד גדול סביב מוצרים דיגיטלים. כל אחד חשב שהוא יפתח קורס דיגיטלי פשוט, יחבר אליו כמה קבצי pdf להדפסה וידרוש עליו אלפי שקלים.

תנו לי לנפץ את הבועה: הציבור לא מטומטם והציבור לא ישלם.

כולם מבינים שמוצר שהוא דיגיטלי בלבד לא יוכל להחליף ליווי אישי ולכן המחיר צריך להיות הרבה יותר מציאותי.

3) אל תזלזלו- אל תצלמו כמה סרטוני סלפי ותגבו עליהם 500 ש"ח. תשקיעו בחוויית המשתמש של הלקוח שלכם.

כמו שהייתם משקיעים בכיבוד ורול אפ בהרצאה, המינימום שאתם יכולים לעשות הוא לדאוג לכתוביות בסרטונים שלכם ונוחות שימוש.

4) מוצרים דיגיטליים הם עולם מגוון- מוצר דיגיטלי יכול להיות סרטונים, אבל יכול להיות גם קבוצת תמיכה וירטואלית בפייסבוק, או ליווי במיילים. והכי טוב זה לחבר בין כמה עולמות תוכן וירטואלים שונים.

דבר נוסף שאפשר לעשות הוא לייצר גם מפגשים פרונטליים מידי פעם.

5) לפרסם, לפרסם, לפרסם- לפעמים אנחנו כל כך שקועים בבניית המוצר המושלם, שאנחנו שוכחים מהפרסום שלו. תלמדו לבנות דפי נחיתה, תחברו לדף סליקה, תעלו פוסטים, סרטונים, חלקים מהקורס. בקיצור- תצרו כמה שיותר נוכחות.

זכרו שלבנות ולשווק מוצר דיגיטלי זה בדיוק כמו בניית כל מוצר אחר.

חן גילאון.

מה זה מוצר דיגיטלי


פוסט חשוב
פוסטים אחרונים
ארכיון הבלוג
חפשו לפי תגיות
No tags yet.
עקבו אחריי גם ב...
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square