"מה את עושה כל היום?"

***לגזור ולשמור***

להיות עצמאית ולעבוד מהבית זה לא הכל דבש וחיים יפים.

זה גם אומר שכולם בטוחים שאת לא עושה שום דבר כל היום (לפחות בהתחלה) ואז מתפלאים שאת מספרת שאין לך זמן ללכת לסופר, או שאת צריכה מנקה ואם הילדים חולים ויש לך פגישה שאת בשום פנים ואופן לא יכולה לבטל באותו היום, כולם מרימים גבה כשאת מבקשת עזרה.

או שהגננת מופתעת לגלות שדווקא ביום מסויים את לא יכולה להיות הורה מלווה בחגיגת שבועות בבית העם, כי את צריכה לעבוד ובכלל, בשבוע האחרון פעמיים שכחת לאכול ארוחת צהריים, כי רצת ממקום למקום.

"לעבוד? מה בכלל את עושה כל היום?"

אז מה באמת עצמאיות עושות כל היום?

1. משווקות ומפרסמות את עצמנו

בלי שיווק לא יהיו לנו לקוחות, לא יהיה לנו כסף ואז נסגור את העסק ואז באמת נשב בבית בלי לעשות כלום. שיווק הוא א' ב' של עסק. בין אם זה ללכת לקבוצות נטוורקינג ולפגוש עצמאיים אחרים בשביל לקבל הפניות ובין אם זה לשבת על הפייסבוק כל היום, להגיב בקבוצות, להעלות פוסטים, לכתוב כתבות לאתר שלנו ועוד עשרות פעולות קטנות כאלו שאנחנו עושות מידי יום. אפילו סמס תזכורת קטן ללקוחה לא כותב את עצמו לבד.

2. מוכרות

שיווקנו? יש אנשים נחמדים שרוצים להיות לקוחות שלנו? מעולה! איזה כיף! עכשיו צריך גם לענות להם ולהסביר, ולחזור אליהם... והם עסוקים ולא ענו אז להתקשר שוב אחר כך, והיא צריכה "רק להתייעץ עם הבעל" מה שיגרור עוד 2 שיחות שכנוע לפחות. לפעמים, יש ימים שלמים של שיחות טלפון שאחרים לא מודעים אליהם בכלל.

3. בונות ומשדרגות תשתיות לעסק

צריך לבקש מהמעצבת עוד סקיצות ללוגו ולהזמין כרטיסי ביקור חדשים, ולבנות דף נחיתה חדש בשביל שמתעניינים יוכלו להרשם ולחדש את הישן כי התמונה בו ישנה מידי, ולהזמין פנקסי צ'קים כי נגמר ולבחור מערכת ניהול לקוחות, ולהחליט על אפליקציה לקבל כרטיסי אשראי דרך הנייד ו"תזכירו לי שוב איזו מערכת סליקה לאשראי דרך האינטרנט הכי משתלמת?".

אנחנו צריכות לשדרג את התשתיות לעסק כ-ל הזמן. תמיד יש משהו לעשות.

4. נפגשות עם לקוחות

כל השיווק והמכירות והתשתיות מובילו בעצם לדבר הכי חשוב- לקוחות. אז אחרי שמכרנו, אנחנו צריכות גם לספק את הסחורה (או השירותים) שרכשו מאיתנו. בתיאוריה זה מה שחשבנו שנעשה לאורך כל היום. אבל פתאום גילינו כמה עבודה יש בשבל העסק מסביב.

5. לומדות ומתעדכנות

יצאה שיטה חדשה שקשורה לתחום שלנו? אנחנו הראשונות שמתעדכנות! מצאנו מאמר חדש שיעזור לנו במקרה ספציפי? נמשיך לחקור עוד בנושא. יש כנס חדש בשישי הקרוב? מעולה. תרשום אותי גם.

לא משנה במה אנחנו עוסקות, יש לנו אחריות כלפי הלקוחות שלנו וכלפי עצמנו, להשאר מעודכנות.

6. מזכירות, מנהלות כספים, מנהלות פיתוח, מנהלות תפעול, מחסנאיות, מנכ"ליות...

מכירים את האמרה "אם אין אני לי, מי לי?" ככה בדיוק חיי היום יום שלנו נראים. אין מי שיעשה את כל הדברים הללו מלבדנו. אנחנו יכולות להעביר חלק מהעבודה לרואה חשבון או בעל מקצוע אחר, אבל אנחנו גם צריכות לדעת לפקח עליהם ולוודא שהכל הולך חלק, אחרת נצטרך להחליף אותם. אההה... אז תוסיפו לכאן גם "מנהלת משאבי אנוש".

התעייפתם מלקרוא? גם אני.

אבל שתדעו. גם עם כל כאב הראש, אין על להיות עצמאית!

***מוקדש לדופי אהובתי. ש"לא עושה כלום" כל היום***


פוסט חשוב
פוסטים אחרונים
ארכיון הבלוג
חפשו לפי תגיות
No tags yet.
עקבו אחריי גם ב...
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square