3 דברים שאת חייבת לדעת על הקמת עסק מהבית

"אם רק הייתי יודעת את הדברים הללו קודם, הייתי חוסכת מלא זמן של התברברויות עם עצמי". כך מסתיימת בערך כל פגישה שניה שלי עם לקוחות. והן צודקות מאוד,

כי אם הן היו עושות שיעורי בית כמו שצריך קודם

ויודעות לתוך מה הן נכנסות,

היה להן הרבה יותר קל להתניע.

ולמה בדיוק אני מתכוונת?

הו, טוב ששאלת :)

הנה 3 טיפים שיעשו לך חיים הרבה יותר קלים כשתקימי את העסק שלך:

1) אל תזרקי כסף "סתם" בשלב הראשון

לפעמים נראה לנו שאם ישר על ההתחלה נשלם למעצב גרפי על לוגו, נדפיס כרטיסי ביקור, נבנה אתר ונדפיס פליירים, זו ערובה לכך שיגיעו אלינו המון לקוחות ונחזיר את ההשקעה.

זה אמנם נכון שצריך להשקיע כסף בשביל להכניס כסף, אבל את הרוב לא צריך להוציא על ההתחלה. ההיפך הוא הנכון... בשלב הראשון של העסק את עוד לא מנוסה מספיק מול לקוחות בשביל לחדד את המסרים של עצמך, להבין מה מכלול המוצרים שאת רוצה להציע בעסק, מה שונה בך לעומת כל העסקים המתחרים באזור ועוד.

לכן, אני מציעה בחום בשלב הראשון קודם כל לגייס את הלקוחות הראשונים, "להתגלח" עליהם ורק לאחר מכן, שתרגישי מספיק בטוחה בעצמך ומה ייחודי בך, להשקיע במיתוג עצמו.

2) שימי את עצמך בפרונט

אחד הטיפים החשובים! אם את לא אוהבת להחשף, לא אוהבת להתגאות בהצלחות שלך, ולא נוח לך שכולם יידעו מה את עושה- זה הזמן לשים את עצמך הביישנית בצד ולקרוא לעצמך של פעם, זו שחלמה שכולם יסתכלו עליה וירצו להיות חברים שלה כשהיית ילדה, אי אז לפני כמה שנים.

חלק מלפתוח עסק זו האחריות לספר לעולם על מה שיש לך להציע, להשוויץ קצת במה שהלקוחות שלך מספרות עלייך בשביל לעורר עניין וליצור חשק לדעת עלייך ועל השירותים או המוצרים עוד.

אם את לא תשימי את עצמך בפרונט, מי ישים?

חשבי רגע על בעלות העסקים שאת עוקבת אחריהן, אולי בקבוצות פייסבוק ואולי מישהי שאת מכירה ותופסת אותה כמצליחה. הן תמיד יהיו אלה שלא חוששות לבוא ולהגיד לעולם "תראו אותי! אני פה!" אז הנה, תראי אותך! את פה! (וגם אני פה. היי! עכשיו אנחנו חברות :) )

3) תהיי בכל מקום, כל הזמן

היתרון העצום בלפתח עסק מהבית, הוא שאת יכולה להחליט לעצמך על שעות העבודה, לקחת לפעמים צעד אחורה כשהילד חולה ושאין לך בוס שלפעמים נדמה שהוא כאילו עומד כל בוקר עם סטופר ונועץ בך מבט של "נו, נו, נו, שוב איחרת".

אבל... זה שאין לך עדיין פגישות או שהילד איתך בבית, לא אומר שאת יכולה לשבת רגל על רגל ולחכות שמשהו יקרה.

כלומר, את יכולה, אבל אז לא יקרה שום דבר ואת פשוט תמשיכי לחכות...

במקום זה, שבי רגל על רגל ותעלי פוסט עם טיפ מקצועי לפייסבוק. ואז תשתפי בכמה קבוצות והופ- כבר עשית היום משהו! שיווקת את עצמך!

בשביל באמת לתת בוסט לעסק, תהיי בכל מקום- תעלי פוסט בדף האישי ופוסט בדף העסקי ותהיי פעילה בקבוצות בהן נמצא קהל היעד שלך בשביל שיכירו אותך.

חפשי קבוצות של עצמאיות שנפגשות באזור שלך והצטרפי למפגשים, בשביל שיכירו אותך וימליצו עלייך.

תהיי בכל מקום. זה ישתלם לך ובגדול.

שלך,

חן.


פוסט חשוב
פוסטים אחרונים
ארכיון הבלוג
חפשו לפי תגיות
No tags yet.
עקבו אחריי גם ב...
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square