-

מה זה נטוורקינג?

משמעות המושג "נטוורקינג" היא רישות עסקי.

הרעיון בנטוורקינג הוא שלכל אחד מבעלי העסקים יש מעגל חברים, מכירים ולקוחות ואם נוכל ליצור קשר עם מעגלי היכרות של בעלי עסקים אחרים, נגדיל את החשיפה ללקוחות פוטנציאלים.

נטוורקינג בדרך כלל מתייחס לקבוצות נטוורקינג, שנפגשות אחת לכמה זמן (בכל קבוצת נטוורקינג זה שונה) ובהן אנשים נפגשים שוב ושוב עם אותם אנשים, מכירים את העסק ואת הבעלים שעומד מאחוריו, כך שכל אחד מחברי הקבוצה משמש כשלוחה של העסק שלך ויוכל להמליץ עליך לאנשים מהמעגלים שלו.

photo-montage-556806_1280.jpg

איך בוחרים קבוצת נטוורקינג?

לכל קבוצת נטוורקינג יש מאפיינים שונים והבחירה נעשית לפי מה שמתאים לכם.

  • כל כמה זמן קבוצת הנטוורקינג נפגשת- חלק מהקבוצות נפגשות כל שבוע או שבועיים ויש אפילו קבוצות שנפגשות כל חודשיים או שרוב ההיכרויות נעשות דרך אתר אינטרנט ייעודי.

  • אילו בעלי מקצוע נמצאים בקבוצה- האם יש בקבוצה בעלי מקצוע דומים לשלכם ולא תרגישו בנוח לשתף כשהם שם? האם בקבוצה יש בעלי מקצוע עם עסקים משלימים או קהל יעד דומה שתוכלו לעשות איתם שיתופי פעולה שיקדמו את שניכם? כדאי תמיד ללכת לבקר בקבוצות לפני שמחליטים.

  • מה אני צריך לתת בתור חבר בקבוצת הנטוורקינג- בחלק מקבוצות הנטוורקינג כל חבר קבוצה חייב להפנות לקוחות אל חברים אחרים כל שבוע, אצל חלק יש מספר מסויים של הפניות ללקוחות שצריך לעמוד בו כל רבעון וישנן גם קבוצות שפחות שמות דגש על הפניות.

מתי לא יתאים לכם נטוורקינג? אם אתם מוכרים ציוד למעבדות כימיה למשל, אין לכם מה לחפש בקבוצת נטוורקינג רגילה. אולי יתאים לכם "מעגל כוח". על מעגלי כוח ארחיב בהזדמנות אחרת.

#נטוורקינג

פוסט חשוב
פוסטים אחרונים
ארכיון הבלוג
חפשו לפי תגיות
No tags yet.
עקבו אחריי גם ב...
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square